PARO Turda

In jos

PARO Turda

Mesaj Scris de daktari la data de Dum 22 Apr 2018 - 8:08

nu pot sa nu fiu decat dezamagit de prestatia noastra la PARO Turda. locul 6 a fost jenant. mai ales ca am avut si o echipa care a participat pt prima data la PARO si sint un club format de vreo 2 ani. au iesit inaintea noastra. Battlefield Bistrita.

partea pe care nu o inteleg: facem antrenamente la care totul iese bine. cand mergem la un concurs , parca uitam tot ce am repetat.
dar , orice sut in cur e un pas inainte. de aceea va rog pe fiecare dintre cei 6 (dorian , scorpion , deiu , dj flo , andrei , ovimatrix) sa scrieti aici ce credeti ca ati facut bine si ce credeti ca ati gresit. si voi individual si echipa.
avem nevoie de asta , pentru a identifica problemele care exista , ex: lucrul in echipa , comunicarea , team liderul , cine tine spatele , replici , etc

mentionez ca urmeaza inca 5 etape de PARO la care putem participa. etapa de la Alba FINALA 2018 este disponibila pentru noi NUMAI daca luam la una dintre etape LOCUL 1.

locul in echipa de PARO este deschis oricui dintre membri. nu mai exista acea "elita" care era inainte. de aceea va rog sa dati dovada de seriozitate in momentul in care aplicati pentru echipa de concurs.

as avea aici o propunere: cu 2 saptamani inainte de concurs trebuie sa fie stabilita CLAR echipa 6+1 rezerva. pentru acestia se va face un tabel de zile de antrenament pt urmatoarele 2 saptamani pana la concurs pe care acestia trebuie sa il respecte. e vorba de antrenamente pentru lucrul in echipa: tactica ,deplasare, comunicare , intrari-iesiri. probele individuale(grenadier , sniper , medic , navigare) le puteti face si singuri cand vreti.
la fel cred ca e necesar sa jucam cat mai des cu alte cluburi si sa schimbam locatia(mai ales la cladiri)

criterii de selectie:
1.membru DAC
2.disponibilitate pentru ziua concursului
3.disponibilitate pentru zilele de antrenament

astept feedback de la cei 6 din echipa PARO turda
daktari

Data de inscriere : 28/01/2014
Varsta : 49
Localizare : deva

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: PARO Turda

Mesaj Scris de daktari la data de Dum 22 Apr 2018 - 22:32

sa nu va inghesuiti toti Very Happy
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de dorian la data de Lun 23 Apr 2018 - 9:41

Din punct de vedere personal am gresit in primul rand ca am participat cu o replica cu un grad de uzura f mare, care m-a lasat cand imi era lumea mai draga. Din punct de vedere al echipei, cred ca am gresit din start ca ne-am focalizat mintea pe cronometru, fapt care ne-a facut sa ne grabim. In mod clar nu ne-am miscat in echipa, comunicarea a fost foarte slaba, dar cel mai slab din punctul meu de vedere a fost faptul ca la curatarea cladirii 1,2 erau prea in fata, nu asteptau sa vina si restul, si de cele mai multe ori erau impuscati in spate. Cred ca fiecare trebuie sa-si pregateasca proba individuala cat de bine poate, iar ca echipa trebuie sa jucam impreuna in locuri noi, si cu oameni noi cat mai mult, deoarece jocul in aceleasi cladiri si cu aceiasi oameni se pare ca ne plafoneaza .
dorian

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 41
Localizare : Deva

Sus In jos

Mesaj Scris de deiu la data de Lun 23 Apr 2018 - 13:02

Unele aspecte au fost mentionate mai sus , adevarat ca parca am fost toti setati pe cronometru care a contat foarte putin, ne-am grabit si am fost debusolati, mai ales cand am intalnit foarte multe incaperi la acelasi nivel abordandu-le defectuos fiind scosi din spate.
ne-am gasit in multe situatii cu spatele la adversar ceea ce rezulta ca am fost superficiali in abordare, scotocirea nu a fost acoperita de binom, sa luctrat individual, nu sa ascultat team liderul, si team liderul nu a infranat echipa pentru o coordonare mai buna
experienta si lucrul pe un teren la prima vede isi spun cuvantul
replicile se pot defecta oricand, dar asta nu inseamna ca nu mai stim ce avem de facut, de aceea cred ca unul din antrenamente sa fie doar de pistol
criteriile se selectie sunt corecte, propunerea mea ar fi daca se poate de a forma cel putin  
o a doua echipa care sa participe
proba individuala se poate pregatii individual si sa vrei sa o pregatesti, avand suportul clubui si fiind puse la dispozitie materialele necesare pentru antrenament si pregatire chiar si la intalnirile de joc/antrenament ale clubului
repetitia e mama invataturii, stiu o vorba, de aceea scheme si abordari de intrare-iesire in cladire gasim pe tot netul, propun formarea de "lectii/antrenament" pe baza lor si repetarea atat la rece cat si cu oponent pana se invata, stabilite si anuntate cu oameni care vor sa faca acest lucru restul sa se abtina si sa vina doar la joaca
deiu

Data de inscriere : 15/02/2014
Varsta : 35
Localizare : mintia, deva

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Mar 24 Apr 2018 - 8:07

andrei , dj flo , ovimatrix , scorpion
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de andrei la data de Mar 24 Apr 2018 - 8:20

Ce am avut de zis am zis pe masina
andrei

Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 34

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Mar 24 Apr 2018 - 8:44

da , m-ai spart Very Happy
trebuie scris sa vada toata lumea , sa invatam din greseli
sensei nu mai are acces pe forum
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de ovimatrix la data de Mar 24 Apr 2018 - 9:39

Tu cred ca vrei sa te plictisesti de citit Laughing. Dar o sa fiu scurt. Se pare ca din vorbe e mult mai usor de zis decat si facut fizic Smile. Ne-am comportat ca niste amatori desi se cam stie cu totii ca nu suntem. Lucrul in echipa si CQB-ul nu a fost punctul nostru forte Smile. Cat despre proba individuala nu prea sunt multe de spus. Sunt de parere ca vantul a influentat foarte mult proba asta, iar pe vant nu te poti baza ca o batut la toti la fel si etc. Dimineata cand am facut proba la stand a mers foarte bine (desi si atuncea tragea otara stanga) insa pana am ajuns la proba s-a agravat povestea. Parerea mea e ca la proba de tir cel mai bine aceste probe ar trebui puse in locuri cat mai ferite de vant si eventual agatat o banda de aceea alb-rosu dedesupt pentru a vedea intensitatea si directia vantului (asa macar iti da o sansa sa iti faci reglajele mai corect sau sa tragi in momentu cand adierea vantului se opreste). Altfel pot sa ma chinui eu 10 ani sa reglez replica in conditii "ïdeale" sa deie numa centru iar in concurs bila este influentata de mediu inconjurator. Oricum din pacate toti am fost setati pe faptul ca sa face rapid probele desi stiam foarte bine ca timpul nu conteaza asa de mult insa era ideea de a intra si elimina rapid oponentii nu datorita timpului, ci ca acestea sa nu aibe timp sa reactioneze Smile, dar din ce am vazut nu ne-a prea iesit.

Oricum eu unu personal sunt de parere ca poate ar fi si bine sa imi ieie altcineva locul in sensul ca sunt destul de ocupat cu serviciul. Ati vazut ca si la intalnirea de la Ocolis am intarziat datorita programului de lucru, mai ales daca ar trebui sa vin pana la Deva mi-ar fi si mai peste mana. De obicei doar Duminica as putea participa in principal la antrenamente-jocuri si mai rup si Sambata din cand in cand cu ideea ca recuperez in timpul saptamanii. Insa efectiv in timpul saptamanii imi este foarte greu sa pot veni la antrenamente datorita job-ului si a familiei. Daca este altcineva dispus si mai disponibil ar fi mai bine sa cedez locul persoanei respective ca antrenamentele sa fie mai dese si poate asa iasa treaba mult mai buna.
ovimatrix

Data de inscriere : 11/01/2016
Varsta : 29
Localizare : Hateg

Sus In jos

Mesaj Scris de daktari la data de Mier 25 Apr 2018 - 7:45

ovimatrix , deja am vorbit cu organizatorii PARO ca sa tina cont de necesitatea acelei benzi care sa indice vantul si, pe cat posibil ,proba sa fie amplasata intr-un loc ferit de vant.
multumim de observatie
in rest cam ai dreptate. nu cred ca ati jucat in echipa , asa cum ati facut la antrenamente.
cat despre locul in echipa , asa cum am spus, este deschis oricui care poate. nu fac nici un fel de favoruri ,prietenii , cumetrii , etc. cel care poate sa se incadreze in cerinte - participa.
daktari

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: